Aperol spritz przepis
Żywność

Aperol spritz przepis

By

Właściwy Aperol spritz smakuje jak lato we Włoszech i wygląda jak złoto-pomarańczowy zachód słońca. Chętnie wypiję go teraz na naszej werandzie, z widokiem na nasze zarośnięte podwórko, a później z widokiem na Włoską Riwierę. Pamiętaj, że alkohol jest tylko i wyłącznie dla pełnoletnich! (+18)

Aperol Spritz Składniki

Te koktajle wymagają czterech podstawowych składników, plus lód.

1) Aperol
Tutaj sprawdzi się tylko Aperol. Aperol to jasno pomarańczowy apéritif. Marka opisuje smaki jako, „soczysta pomarańcza ze złożonymi zapachami ziołowymi zharmonizowanymi z odrobiną wanilii”. Szukaj Aperolu w pobliżu likierów lub amaros w sklepie monopolowym.

2) Prosecco
Prosecco to niedrogie włoskie wino musujące podobne do hiszpańskiej Cavy lub francuskiego Szampana. Polecam wybrać suchy (brut) Prosecco więc napój nie okaże się zbyt syrop lub słodkie. Dobre wybory wahają się od 12 do 18 dolarów.

3) Soda
Dla niektórych musujące rozcieńczenia. Każdy niearomatyzowane wody gazowanej będzie działać. Trzymam puszki wody gazowanej w mojej spiżarni do tego celu.

4) Plasterek świeżej pomarańczy
Można pominąć, jeśli nie masz go, ale plasterek pomarańczy jest klasycznym garnirunek dla Aperol spritz.

Jak zrobić Aperol Spritz

Koktajl Aperol Spritz jest niewiarygodnie łatwy do wykonania. Nie wymaga shakera do koktajli ani wymyślnego sprzętu!

Wystarczy wypełnić kieliszek do wina lodem, a następnie dodać Aperol, Prosecco, wodę sodową i plasterek pomarańczy.

Jak dostosować swój Aperol Spritz

Jak dostosować swój Aperol Spritz

Ogólnie przyjęte proporcje to równe części Aperolu i Prosecco plus odrobina wody sodowej. Jednakże, możesz bawić się proporcjami, aż Twój Aperol Spritz będzie smakował dokładnie tak, jak lubisz. Ja lubię mój z nieco większą ilością Prosecco niż Aperolu.

Uczyń go mniej gorzkim
Gorzkie nuty Aperolu mogą wymagać przyzwyczajenia, dlatego możesz zmniejszyć ich ilość, używając mniej Aperolu, a więcej Prosecco.

Zmniejsz ilość alkoholu
Tak jak napisano, Twój Aperol spritz ma około 11 procent zawartości alkoholu w objętości (Aperol ma 11% ABV, a Prosecco 12%). Aby jeszcze bardziej obniżyć zawartość alkoholu, użyj proporcjonalnie więcej sody klubowej, a mniej Aperolu i Prosecco.

Co podać do Aperol Spritz

Aperol spritz jest powszechnie podawany jako apéritif. Apéritifs są przeznaczone do podawania przed posiłkiem, aby pobudzić apetyt. Zazwyczaj są lekko alkoholowe i bardziej wytrawne niż słodkie.

Podawaj Aperol spritzes do włoskich lub ogólnie śródziemnomorskich przystawek. Pamiętaj, że Aperol jest po gorzkiej stronie. Słone, kremowe/tłuste i słodkie potrawy łagodzą gorzkie smaki.

You may also like