piwo bezalkoholowe - czy jest zdrowe
Żywność

Czy piwo bezalkoholowe jest zdrowe?

By

Czy należysz do osób, którym trudno odmówić dobrego piwa? Jeśli nie chcesz się upić lub prowadzisz samochód, dobrym rozwiązaniem jest piwo bezalkoholowe. Nadal możesz powiedzieć „tak” dla piwa!

Browary tworzą coraz więcej piw bezalkoholowych. Kiedy więc chcesz zrobić sobie przerwę od alkoholu, nie musisz wybierać jakiejś przesłodzonej lemoniady w ramach rekompensaty. Wybór piw bezalkoholowych jest bardzo duży i występują one w różnych stylach. Na przykład, jeśli Twoim ulubionym piwem jest IPA, teraz możesz znaleźć również jego bezalkoholową wersję!

Niektóre dowody sugerują, że spożywanie piwa z umiarem może mieć nawet pewne korzyści dla zdrowia. Ale co z piwem bezalkoholowym? Rzeczywiście piwo bezalkoholowe ma kilka zaskakujących zalet. Czytaj dalej, aby się dowiedzieć!

Jakie korzyści przynosi nam piwo bezalkoholowe?

Piwo bezalkoholowe pomaga zasnąć i zredukować stres.

Chmiel jest cudownym składnikiem wszystkich piw, który nie tylko daje wspaniały smak, ale działa jako środek konserwujący i ma specjalne związki, które działają jak środek uspokajający. Te związki to ksantohumol i myrcenol. Niektóre badania eksperymentalne wykazały pozytywny wpływ na sen przy regularnym piciu piwa bezalkoholowego.

Znasz to uczucie, kiedy masz za sobą stresujący dzień w pracy, a najlepszą częścią dnia jest otwarcie świeżej butelki piwa po powrocie do domu. Piwo bezalkoholowe może dać Ci ten sam relaksujący efekt. To zasługa tego samego związku, który znajduje się w chmielu, ale jest on znacznie zdrowszy dla Twojego organizmu niż piwo alkoholowe.

Może pomóc Ci ograniczyć picie.

Jeśli chcesz zmniejszyć spożycie alkoholu, ale masz problemy z jego ograniczeniem, piwo bezalkoholowe jest dla Ciebie idealne. Zwłaszcza jeśli jesteś otoczony przez miłośników piwa, może być trudno odmówić szklanki piwa.

Niektóre badania wykazały, że Twój mózg kojarzy zapach i smak piwa z alkoholem. Możesz więc w końcu doznać tych samych radosnych uczuć, co po wypiciu piwa alkoholowego i to bez kaca rano!

Jeśli zmagasz się z uzależnieniem od alkoholu, piwo bezalkoholowe może nadal wywoływać u Ciebie pragnienie czegoś mocniejszego. W takim przypadku lepiej poszukać profesjonalnej pomocy.

Piwo bezalkoholowe ma mniej kalorii.

Czy masz piwny brzuch? W takim razie wybierz piwo bezalkoholowe, bo zawiera mniej kalorii. Alkohol zawiera kalorie i generalnie, im mocniejszy drink, tym więcej ma kalorii. Nawet jeśli piwa mają mniej kalorii niż niektóre inne napoje, takie jak whisky, to ich regularne picie spowoduje wzrost wagi. Należy tylko pamiętać, że nie oznacza to, że wszystkie piwa bezalkoholowe są niskokaloryczne. W końcu zależy to od składników i procesu warzenia.

Piwo jest odżywcze.

Piwo jest bardziej odżywcze niż inne napoje alkoholowe. Wino może mieć antyoksydanty, ale piwo też. I w porównaniu do wina, piwo ma więcej białka i witaminy B. Ponadto piwo zawiera również żelazo, błonnik, fosforany i wapń. Jeśli pijesz piwo bez alkoholu, otrzymujesz wszystkie korzyści odżywcze minus negatywne skutki alkoholu. Jedno z bezalkoholowych piw w naszej kolekcji, Energibajer, zawiera nawet B12!

Nie upijesz się.

nie upijesz się

Jeśli uwielbiasz piwo, ale nie chcesz się upić lub doświadczyć paskudnego kaca następnego dnia, możesz zamienić swoje piwo jasne lub stout na piwo bezalkoholowe. Chociaż piwa bezalkoholowe zawierają pewien poziom alkoholu, jest on tak niski, że nigdy się nie upijesz. Szczególnie jeśli porównamy je z niektórymi mocnymi piwami belgijskimi. Na przykład piwa potrójne mogą mieć ponad 8% alkoholu.

Piwo może poprawić stan zdrowia układu sercowo-naczyniowego.

Niektórzy badacze stwierdzili, że Polifenol Chalcone obecny w chmielu może być korzystny dla zdrowia układu krążenia. Pomaga zmniejszyć ciśnienie krwi i stan zapalny. A więc podnieśmy nasze kieliszki!

Piwo bezalkoholowe a ciąża

Dla kobiet spodziewających się dziecka to długie oczekiwanie, zanim znów będą mogły wypić uroczystego drinka. Dlatego dobrym wyborem wydaje się być piwo bezalkoholowe. Niemniej jednak należy mieć świadomość, że aby powstało piwo, musi być obecny proces fermentacji. Podczas tego procesu powstaje alkohol, co oznacza, że każde prawdziwe piwo ma w sobie trochę alkoholu. W Belgii każde piwo o niższym poziomie alkoholu niż 0,5% może być sprzedawane jako bezalkoholowe. W związku z tym można zauważyć, że piwa bezalkoholowe nadal mają lekki stopień. Musisz kwestionować każde piwo bezalkoholowe, które mówi, że ma 0% alkoholu. Wtedy albo nie jest to piwo, albo jest to kłamstwo!

You may also like