Producenci
Masz pytania?
zadzwoń
71 305 08 71

sklep@zdrowekolorowe.pl

O nas

Sklep ze zdrową żywnością ZDROWE KOLOROWE otworzyliśmy z zamiłowania do zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia. 

Propagujemy spożywanie produktów ekologicznych, do produkcji, których nie użyto sztucznych polepszaczy i GMO, pasz przemysłowych lub promieniowania jonizującego. Gleba, zwierzęta, pasza nie są traktowane żadnymi środkami chemicznymi. Uprawy nie są pryskane pestycydami i herbicydami. Jest to także  informacja dla konsumenta, że zwierzęta były dobrze traktowane i miały zapewnioną wolną przestrzeń. Zwierzęta te jedzą paszę wytworzoną metodami ekologicznymi.

Uprawy ekologiczne nie są sztucznie nawożone. Dlatego pochodzące z nich plony są mniejsze. Brak chemicznych substancji powoduje, że wokół rabatek szybciej rosną chwasty, co wiąże się z zatrudnianiem większej ilości osób do plewienia. Podobnie dzieje się w przypadku owoców. Niepryskane jabłka czy czereśnie mają o wiele krótszy termin przydatności niż ich popularne odpowiedniki.

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Ekologiczne warzywa i owoce wyglądają niepozornie. Nie są przesadnie dorodne, nie mają idealnie prostych korzeni czy intensywnego koloru. Kupując je, jesteśmy jednak pewni, że są wolne od niebezpiecznej dla naszego organizmu chemii.

Możemy też zaoszczędzić. Na czym? Przede wszystkim na wizytach u lekarzy i lekarstwach. Przy niewłaściwym odżywianiu zakup zdrowej żywności czy suplementów diety okaże się niezbędny, nie wspominając już o wydatkach związanych z leczeniem poważniejszych dolegliwości, m.in. otyłości, cukrzycy, miażdżycy czy nowotworów. Wielokrotnie przeprowadzane badania potwierdzają, że choroby te często wywołuje spożywanie jedzenia pełnego chemii.

Efektów spożywania niezdrowej żywności nie zauważymy z dnia na dzień. Po zjedzeniu, np. spryskanych owoców, ewentualnie nabawimy się boleści brzucha lub wysypki. To długotrwałe kumulowanie przetworzonej i nawożonej żywności w naszym jadłospisie jest winowajcą pogorszającego się stanu zdrowia.

We współczesnym świecie jesteśmy narażeni na działanie wielu szkodliwych czynników. Nie pozwólmy, by jedzenie było kolejnym z nich. Spożywanie zdrowej żywności Bio to przede wszystkim zwiększona świadomość i dbałość o zdrowie. I jeszcze jedno. Działamy na rzecz środowiska, którego częścią jesteśmy.

Katarzyna i Jarosław Zawisza

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl