Producenci
Masz pytania?
zadzwoń
71 305 08 71

sklep@zdrowekolorowe.pl

Ashwagandha daje siłę i spokój.

1
Ashwagandha daje siłę i spokój.

Co daje siłę i spokój?

Ashwagandha, czyli żeń-szeń indyjski, to jedno z najważniejszych ziół medycyny indyjskiej – ajurwedy, która jest nie tylko sztuką leczenia, ale przede wszystkim sztuką zachowania pierwotnej równowagi  organizmu, czyli zdrowia.

Ashwagandha konkretnie jej korzeń, bo to on jest głównym surowcem lekarskim, to bardzo silny adaptogen będący alternatywą w świecie farmakologicznych leków na uspokojenie i wzmocnienie organizmu. Adaptogen to roślina, której zadaniem jest wspomaganie organizmu w przystosowaniu do niekorzystnych warunków panujących w otoczeniu i ochrona przed negatywnymi bodźcami, fizjologicznymi i psychologicznymi. Do adaptogenów należą także, m.in. różeniec górski, chaga, maca czy grzyby reishi. W Indiach i Chinach żołnierze stosowali ziołowe adaptogeny od wielu wieków, aby lepiej radzić sobie ze stresem podczas walki, szybciej się regenerować i zwiększać swoje siły witalne. Głównymi odpowiadającymi za te właściwości żeń-szenia są witanolidy – witanolid D i witaferyna A oraz glikowitanolidy. Witanolidy wpływają na organizm człowieka uspokajająco, przeciwlękowo i przeciwdepresyjnie oraz działają przeciwnowotworowo i antyseptycznie. Glikowitanolidy działają antyoksydacyjnie i przeciwstresowo, odpowiadają za pobudzający wpływ na funkcje poznawcze i spowalniają procesy starzenia (wspomaga terapię choroby Alzhaimera). Ashwagandha posiada w swoim składzie także fitosterole, działające pozytywne  na gospodarkę lipidową, kumarynę przeciwzakrzepową i przeciwzapalną oraz kwas chlorogenowy zmniejszający wchłanianie cukru. 

Ten cudowny produkt ziołowy polecany jest osobom narażonym na długotrwały stres, zmęczonym i cierpiącym na brak energii. Także dla aktywnych fizycznie, dążącym do utrzymania zdolności wysiłkowych, sprawniejszej regeneracji po treningach. Warto pamiętać, że działanie doraźne jest niewielkie, a z pełnego spektrum jej właściwości można korzystać przy regularnym stosowaniu przez dłuższy czas. Pierwsze efekty stosowania Ashwagandhy można zaobserwować po kilku tygodniach. Nie należy zapominać, że ruch, szczególnie na świeżym powietrzu i zdrowe odżywianie są stałym elementem medycyny Dalekiego Wschodu, medycyny opartej na tym, co dostarcza natura.

Dzisiaj, najlepszą Ashwagandhę, pochodzącą z ekologicznych upraw kupimy w renomowanych sklepach, jak np. www.zdrowekolorowe.pl . Dostępne są w formie sproszkowanego korzenia ,  kapsułek  oraz tabletek .

Szczególnie polecamy:

Bądźmy zdrowi do późnej starości.

 

Zapraszamy  


Katarzyna Zawisza

Komentarze do wpisu (1)

8 listopada 2020

Biorę od kilku miesięcy i odpukać depresja nie wróciła.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl