Producenci
Masz pytania?
zadzwoń
71 305 08 71

sklep@zdrowekolorowe.pl

Dlaczego jesienią wzrasta popyt na węgiel aktywny ?

1
Dlaczego jesienią wzrasta popyt na węgiel aktywny ?

Dlaczego jesienią wzrasta popyt na węgiel aktywny?

Ze względu na swą strukturę węgiel aktywny jest silnym, naturalnym środkiem wychwytującym i  wiążącym wszelkie trujące substancje: toksyny, trucizny, szkodliwe produkty przemiany materii i związki chemiczne. Jest w stanie wyłapać zużyte hormony, białka, wirusy, grzyby i bakterie i usunąć  z organizmu.
Porowata struktura węgla aktywnego o ujemnym ładunku elektrycznym wiąże dodatnio naładowane toksyny.

Nie wchłania się w organizmie. Przechodzi przez przewód pokarmowy jak odkurzacz bez skutków ubocznych. Węgiel sam nie rozpada się w przewodzie pokarmowym, nie dochodzi do ponownego uwolnienia toksyn i wchłonięcia ich do krwi.  W przypadku zatruć nawet silnymi toksynami jeśli szybko zażyjemy węgiel nie wnikną one do krwiobiegu. Szybko zostaną zneutralizowane i wydalone. 

Objawy odczuwane przy chorobach wywołanych przez wirusy, jak np. przy grypie, spowodowane są przez toksyny produkowane przez te wirusy. Węgiel pomaga szybko usunąć je z organizmu.

Pochodzenie

Najważniejszą zaletą węgla aktywowanego jest naturalne pochodzenie. Produkuje się go z substancji organicznych, które charakteryzują się dużą zawartością węgla pierwiastkowego. W przypadku produkcji węgla aktywnego do celów spożywczych sięga się po surowce roślinne takie jak: bambus, kokos, wierzba wiklinowa, skorupy orzechów, łupiny, nasiona owoców czy słomę.

Jak powstaje węgiel aktywny?

Uzyskuje się go w procesie pirolizy. Piroliza to proces rozkładu drewna zachodzący pod wpływem wysokiej temperatury, do 1000 stopni Celsjusza, bez obecności tlenu. W pierwszej fazie otrzymuje się karbonizat, który następnie poddawany jest procesowi fizycznemu z udziałem pary wodnej, w wyniku czego otrzymujemy porowatą strukturę węgla. Pozyskiwanie węgla nie jest drogie, ale jego zastosowanie olbrzymie.

Zastosowanie w medycynie

Hipokrates stosował go na zakażone rany, aby przyśpieszyć ich gojenie. Aborygeni i Afrykanie stosują okłady na rany, aby wyciągnąć z nich trucizny, zwłaszcza z ran zadanych przez jadowite węże i skorpiony. Indianie leczą reakcje alergiczne na trujący bluszcz. Wielu z nas stosuje  go na zatrucia pokarmowe, biegunki, zatrucie metalami ciężkimi czy po przedawkowaniu leków. Pomaga również na wzdęcia, szczególnie po posiłkach zawierających strączki.

Rośnie zastosowanie węgla przy infekcjach wirusowych. Wirusy powodują, że w naszym organizmie wydzielane są duże ilości toksyn i to przez te toksyny, odczuwamy bóle mięśni, głowy, „brak siły”, mamy gorączkę, biegunkę, ... Węgiel pomaga szybko usunąć toksyny  z organizmu.

Nie zaleca się łączenia go z przyjmowanymi lekami, ponieważ węgiel osłabi ich działanie terapeutyczne. Po skończonej kuracji (około 36 godzin) zasiedlamy przewód pokarmowy dobrymi bakteriami z jogurtu, maślanki czy kwaśnego mleka.

Najbardziej popularny obecnie węgiel aktywowany to:

- WĘGIEL AKTYWNY 250 G – BIOMUS

- WĘGIEL AKTYWNY 1 KG – BIOMUS

- WĘGIEL AKTYWNY 300mg 60 KAPSUŁEK - SOUL FARM

 

Czyszczenie zębów węglem aktywnym

Niewielką ilość produktu należy nanieść na lekko zwilżoną szczoteczkę, a następnie szczotkować zęby przez 2-3 minuty. Szczególnie polecamy Węgiel aktywny organiczny proszek do wybielania zębów 30g – BIOMIKA. Po użyciu węgla należy dokończyć mycie zębów pastą do zębów. Dla leniuszków mamy także w Zdrowe kolorowe gotowe pasty do zębów z węglem aktywnym np. Pasta do zębów z węglem aktywnym 75 ml - Mohani. Zęby będą białe i nie będą miały oznak nalotu czy przebarwień, jeśli będziemy używać węgla 2 do 3 razy w tygodniu. Dodatkowo, węgiel aktywny eliminuje przykry zapach z ust.

Inne zastosowanie węgla aktywnego

W domu pomoże zneutralizować przykre zapachy, np. w lodówce niewielka ilość węgla w miseczce skutecznie rozprawi się z niepożądanym zapachem. W ogrodzie odkwasi glebę, w oczkach wodnych oczyści wodę, uzdatni wodę w filtrach, w kuchni posłuży jako barwnik spożywczy. Polecamy Węgiel bambusowy 2 x 500 g - Zuzii

 

Zapraszamy

Katarzyna Zawisza

Komentarze do wpisu (1)

7 grudnia 2020

Fajnie ze można u Was na stronie wyczytac tyle przydatnych informacji. Niewiele ludzi wie w jakich sytuacjach mona użyć węgiel. Super

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl