Producenci
Masz pytania?
zadzwoń
71 305 08 71

sklep@zdrowekolorowe.pl

OSTROPEST PLAMISTY

3
OSTROPEST PLAMISTY

Ostropest plamisty

Jest rośliną jednoroczną z rodziny astrowatych. Jej purpurowe kwiaty zakwitają w koszyczkach na szczytach rozgałęzień. W lecznictwie używa się pozbawionych puchu owocków ostropestu.

Co kryją w sobie owocki ostropestu ?

Zawierają sylimarynę, która pobudza produkcję glutationu w wątrobie, przez co zwiększa możliwości detoksykacji. Sylimaryna wspomaga proces regeneracji wątroby, przez stymulacje syntezy białek w wątrobie prowadząc do wzrostu zdrowych komórek.

Co szkodzi wątrobie?

- wszelkiego rodzaju toksyny, np. zawarte w grzybach

- wirusy

- źle zbilansowana dieta zawierająca dużo cukrów, niewłaściwych tłuszczy, ...

-  substancje chemiczne, tj. alkohol, czy pozostałości pestycydów w żywności

- nadmierne spożycie niektórych witamin, np. A

- leki, miedzy innymi glikokortykosteroidy, antybiotyki, niesteroidowe leki przeciwzapalne, paracetamol (jest niemal w całości metabolizowany w wątrobie)

- nadwaga i otyłość

Jakie są objawy chorej wątroby?

Wątroba nie jest unerwiona, co znaczy, że jej problemy nie są sygnalizowane bólem. Jesteśmy nieświadomi procesów zapalnych i postępowania choroby. To może trwać latami. Z czasem pojawiają się dolegliwości:

- wybudzenia w nocy ( między 1 a 3 nad ranem)

- bóle brzucha

- ściemnienie moczu

- szybkie męczenie się

- świąd skóry

- a nawet nudności

Jak możemy pomóc naszej wątrobie?

Po pierwsze zmiana nawyków żywieniowych, a ten proces warto wesprzeć ostropestem plamistym

Jego działanie znane było już w starożytności i średniowieczu. Jest jednym z najlepiej przebadanych współcześnie ziół. W leczeniu ostropestem stosuje się olej, nasiona lub naturalne suplementy z tej rośliny w postaci tabletek czy kropli, a jeden z najszerszych asortymentów tego wspaniałego zioła znaleźć możemy oczywiście w sklepie www.zdrowekolorowe.pl :

Olej z ostropestu plamistego

Jest źródłem witaminy E, sylimaryny, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz błonnika. Wszystkie te składniki działają ochronnie na miąższ wątroby, chroniąc przed niekorzystnym wpływem toksyn. Zaleca się przyjmowanie 3 razy dziennie po łyżeczce, 30 minut przed posiłkiem lub wg wskazań producenta. Najlepiej spożywać na surowo.

Nasiona ostropestu plamistego

Należy je zmielić bądź zmiażdżyć. Dodawać do sałatek lub popijać np., herbatą w ilości ok. 2 łyżeczek dziennie. Sylimaryna nie ulega zniszczeniu pod wpływem temperatury.

Ostropest w formie tabletek, kapsułek, kropli

Bardzo popularne są u nas produkty z firmy Aura Herbals, Pharmovit czy Swanson. Stosować wg wskazań producenta opisanych na opakowaniu.

 

We wrześniu rabat minimum 10% na wszystkie produkty opisane powyżej.

# kliknij tutaj po rabat

Komentarze do wpisu (3)

22 września 2020

Od wielu lat zmagam się z osłabioną wątrobą.Co jakiś czas przypomina o sobie gdy pofolguję w diecie...A kiedy trwoga i spać nie można oraz złe samopoczucie to do powrót do Ostropestu na łono mamy natury :) Ostry to jeden z moich naturalnych lekarzy. Kolejni to Ashwaganda oraz Ocet jabłkowy. Oto dla mnie Święta Trójca pomocników zdrowej wątróbki. Pozdrawiam Zdrowych i kolorowych!

23 września 2020

Wierzę w siłę ziół. Od lat są u mnie w rodzinie remedium na różne dolegliwości. Ocet jabłkowy stosuję regularnie. Olejek z konopi postawił mnie na nogi po ciężkim krwotocznym udarze. Pozdrawiam .

7 grudnia 2020

Cudowne ziółko

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl